کاسه نمد

کاسه نمد لباسشویی یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است که برای جلوگیری از نشت روغن یا روان کننده ها از مکانیسم های داخلی لباسشویی استفاده می شود. این به حفظ یکپارچگی دستگاه با نگه داشتن روغن در مناطق تعیین شده کمک می کند.

ماشین های لباسشویی دارای قطعات و اجزای متحرک مختلفی هستند که برای عملکرد روان نیاز به روغن کاری دارند. این قطعات ممکن است شامل بلبرینگ، شفت و چرخ دنده باشد. کاسه نمد معمولاً در نقطه ای نصب می شود که یک شفت در یک محفظه قرار دارد.

کاسه نمد ماشین لباسشویی شامل یک حلقه بیرونی انعطاف پذیر است که معمولاً از لاستیک یا سایر مواد الاستومری ساخته شده است و یک حلقه یا لبه داخلی که با شفت چرخان در تماس است. لبه به گونه ای طراحی شده است که یک راه بند محکم در برابر شفت ایجاد می کند و از خروج روغن یا روان کننده جلوگیری می کند.

کاسه نمد لباسشویی با آب بندی موثر محور چرخان به حفظ روانکاری در مناطق تعیین شده کمک می کند و از عملکرد روان اجزای داخلی ماشین لباسشویی اطمینان می دهد. همچنین از ورود آلاینده هایی مانند گرد و غبار و کثیفی به سیستم و ایجاد آسیب احتمالی جلوگیری می کند.

با گذشت زمان، کاسه نمد ممکن است به دلیل استفاده مداوم یا قرار گرفتن در معرض شرایط سخت فرسوده شوند یا آسیب ببینند. هنگامی که این اتفاق می افتد، روغن ممکن است شروع به نشت کند و در نتیجه روغن کاری کاهش یابد و آسیب احتمالی به اجزای دستگاه وارد شود. در چنین مواقعی، برای حفظ عملکرد صحیح ماشین لباسشویی، لازم است کاسه نمد فرسوده یا آسیب دیده تعویض شود.